Ο ΙΟΒΟΠ ανακηρύχθηκε ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΟΜΙΛΟΣ για το 2016!
I.O.BO.Π Summer Camp For Kids 2017
Summer Camp 2017
12/06/2017

Αμαζόνες από Χρυσάφι και Ασήμι Ι.Ο.ΒΟ.Π

Υπό τους ήχους του Ζορμπά έγιναν οι απονομές των Πρωταθλητών στο ΜΕΤΚΑ Πρωτάθλημα Ιππασίας 2017, στο Ολυμπιακό Κέντρο Ιππασίας στο Μαρκόπουλο. Το φετινό Πρωτάθλημα έλαβε χώρα το διάστημα 1 έως 6 Ιουνίου και με τη συμμετοχή ιππέων και αμαζόνων από όλη την Ελλάδα, όπου διεκδίκησαν τους τίτλους των πρωταθλητών, στις κατηγορίες Παίδων, Εφήβων, Νέων ιππέων και Ενηλίκων. Και στη μεγάλη γιορτή του αθλητισμού, ο ΙΟΒΟΠ με μεγάλη περηφάνια είδε τρεις αμαζόνες του, στην Υπερπήδηση Εμποδίων, να ανεβαίνουν στο βάθρο των νικητών!

Η αθλήτρια Αθηνά Ζολώτα με το άλογο της Z Akinos ανέβηκε στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου, καθώς αναδείχθηκε Πρωταθλήτρια Ελλάδος στην κατηγορία Παίδων.

Η αθλήτρια Σελήνη Ποππ με το άλογο της, Saigon κατέκτησε τη 2η θέση, στην κατηγορία Εφήβων του Πρωταθλήματος Ελλάδας.

Στο δεύτερο σκαλί του βάθρου ανέβηκε και η αθλήτρια, Άννα Παπαγεωργίου, καθώς με το άλογο της Waikiki Akino, κατέκτησε τη 2η θέση στην κατηγορία Ενηλίκων, στο πρωτάθλημα Ελλάδος 2017.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές, τις αθλήτριες και στους προπονητές του ΙΟΒΟΠ για την εξαιρετική τους εμφάνιση!!! Και θα συνεχίσουμε το ίδιο δυνατά.